Jeszcze do niedawna chcąc kupić wybrane chińskie smartfony, było trzeba szukać ich w Chinach, a konkretnie za pośrednictwem Internetu, ale tak czy inaczej, wyłącznie w sklepach wysyłających towar z Chin. Nie było to wygodne dla wielu kupujących, bo czas oczekiwania na zakup był zdecydowanie za długi. Dziś wiele w tej sprawie się zmieniło.

Chińskie telefony popularne także w Polsce

Teraz nie trzeba jechać do Chin, ani też kupować smartfonów w chińskich sklepach działających online. Wystarczy zajrzeć do polskich sklepów, w których też ich nie brakuje. Wbrew pozorom są to nie tylko produkty marki Xiaomi. Być może ku zaskoczeniu wielu osób, z Chin pochodzą także smartfony Huawei, Honor czy OnePlus. Pod tymi właśnie nazwami kryją się przeróżne, całkiem dobrze wyposażone modele, które cieszą się dziś całkiem dużą popularnością. W sumie można śmiało przyznać, że telefony tych marek pod względem specyfikacji technicznej można spokojnie przyrównać do smartfonów dużo lepiej znanych marek, czy cieszących się lepszą pozycją na rynku – Samsung czy np. Apple. To, czym jednak się od nich różnią, to niewątpliwie cena. Chińskie produkty są zdecydowanie tańsze. Może więc nie ma sensu przepłacać? Na to pytanie każdy sam powinien odpowiedzieć.

Gdzie ich szukać lub inaczej, gdzie mają najlepszą cenę?

Tak jak wszystko, tak i smartfony pochodzące z Chin w jednych sklepach mają wyższą cenę, a w innych niższą, pomimo iż są tymi samymi produktami. Chcąc kupić smartfon okazyjnie i bez przepłacania, najlepiej rozejrzeć się w Internecie. I tak naprawdę wcale nie musi to być typowy punkt oferujący chińskie telefony, sklep z chińskim asortymentem. Teraz urządzenia te są na wyciągnięcie ręki w sklepach zajmujących się sprzedażą telefonów i akcesoriów, w sklepach ze sprzętem RTV i AGD, gdzie częściowy asortyment stanowią właśnie smartfony. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet chcąc kupić telefon przez Internet, nie trzeba na niego długo czekać. Zostanie wysłany z polskiego magazynu. Chyba że jest to jakiś model, który nie został wprowadzony na polski rynek. Jednak te najpopularniejsze, najlepsze pod kątem specyfikacji najczęściej są w zasięgu ręki polskich użytkowników. Tak więc to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy uwielbiają chińskie smartfony, chcą kupić je okazyjnie i w dodatku nie mają zamiaru zbyt długo na nie czekać.

Czy w ogóle zakup chińskiego smartfonu to dobry pomysł?

Które to chińskie smartfony wiadomo. Że można je kupić w Polsce również. Jednak czy w ogóle warto tego dokonać? W końcu to chińskie urządzenia, a co chińskie uchodzi za słabe, niefunkcjonalne, do niczego. Okazuje się jednak, że nie w tym przypadku. Chińskie smartfony też są ciekawe i warte uwagi. Mają doskonałą specyfikację, są wytrzymałe, bardzo estetyczne, ciekawie wykonane i wykończone. W stu procentach są warte uwagi. Są porównywalne z produktami cieszących się sławą marek i to jest bardzo przekonujące do zakupu. Warto je w takim razie polecić, a co za tym idzie, warto polecić niejeden sklep z chińskimi telefonami, w którym można je kupić.