Szukasz bezpiecznej metody sprawiającej, że Twoja skóra wróci do kondycji? W takim razie, rozwiązaniem może być podanie botoksu. Jakie są plusy i minusy tej substancji? Ile podanie botoksu kosztuje? O tym, w poniższym artykule.

Odpowiedzi na powyższe pytania szuka bardzo wiele kobiet. Wiele z nich wpisuje w wyszukiwarce frazę Botoks Warszawa Cena. Czym jednak jest ta substancja? Toksyna botulinowa, znany jako botoks, albo jako jad kiełbasiany to substancja zaliczana do jednych z najsilniejszych naturalnych toksyn. Dzięki swoim właściwościom odżywczym i rozkurczającym jest ona stosowana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej. 

Jakie są plusy botoksu?

Główną zaletą jadu kiełbasianego jest wszechstronność. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu, botoks jest używany nie tylko w medycynie estetycznej, dermatologii, ale również w neurologii. Botoks w ostatnim przypadku jest stosowany jako substancja pomocnicza powodująca rozluźnienie mięśni w chorobach, które powodują ich mimowolny skurcz tj. stwardnienie rozsiane. 

Do korzyści możemy zaliczyć także przemijalność substancji. Chodzi o to, że botoks nie wpływa trwale na nasz organizm. Efekty stosowania botoksu z czasem przemijają, co wiąże się z kolejnymi wizytami w klinikach. 

Pomimo przemijalności efektów botoksu, bez wątpienia do plusów należy zaliczyć trwałość, bowiem efekty zaaplikowania tej substancji potrafią się utrzymać nawet do 8 miesięcy. 

Znalezione obrazy dla zapytania botoks

Następną korzyścią jest szybkie działanie zaaplikowanej toksyny botulinowej. Zarówno lekarze, jak i pacjenci zgodnie potwierdzają, że efekty są widoczne już po paru dniach, co z kolei powoduje, że zabiegi z botoksu wychodzą przed szereg innych zabiegów. 

Wspomniana szybkość jednak nie dotyczy wyłącznie efektów, ale i równie czasu samego zabiegu. Przeważnie zabiegi polegające na podaniu pacjentowi botoksu w określone miejsce nie trwa więcej niż kilkanaście minut. W związku z tym botoks może być świetnym rozwiązaniem dla osób chcących poprawić jakość skóry, a nie mogą sobie pozwolić na długie przebywanie w klinikach. 

Plusem botoksu jest również jego uniwersalność, ponieważ substancję mogą już stosować osoby posiadające 25 lat, które zauważyły u siebie niepokojące procesy starzenia skóry.

Omawiając plusy, zdecydowanie do tej grupy można zaliczyć również cenę. Zabiegi polegające na podaniu botoksu są o wiele tańsze niż w przypadku zabiegów, jakie proponuje chirurgia plastyczna. 

Jakie są wady botoksu?

Pomimo, że cena botoksu została zaliczona do plusów (ponieważ efekty są zbliżone do zabiegów chirurgii plastycznej), niestety podanie botoksu nie jest na każdą kieszeń. Cena zabiegu przeważnie mieści się w przedziale od 650 zł do 1200 zł. W przypadku zabiegów związanych z leczeniem chorób neurologicznych, cena może sięgnąć 2000 zł. Aby wybrać optymalną klinikę na swoją kieszeń, mieszkając przykładowo w Warszawie, warto szukać w Internecie wpisując np. botoks warszawa cena.

Kolejną wadą jest niestety przemijalność efektów, która może być dla jednych plusem, a dla drugich minusem. Faktem jest niestety, że efekty po paru miesiącach znikają, co zmusza do kolejnych wizyt w klinikach.

Do wad również należy obiektywnie zaliczyć ryzyko powikłań. Niestety jest to możliwe, chociażby przez zły dobór dawek jadu kiełbasianego. Dlatego decydując się na zabieg z botoksu, warto poszukać specjalistów. 

Ostatnią wadą jest lekka inwazyjność objawiająca się ograniczeniem mimiki twarzy krótko po zabiegu. 

Podsumowanie

Botoks to substancja o wielu właściwościach. Decydując się na aplikację tej substancji, warto zapoznać się z plusami i minusami zabiegów o takich charakterze.