Głównymi zaleceniami lekarzy w zakresie utrzymywania dobrej kondycji organizmu i wyglądu jest prawidłowa, niż dieta oraz aktywność fizyczna. Jednak postępujący proces starzenia się skóry jest widoczny szybciej, niż myślimy. Na szczęście obecny postęp w medycynie estetycznej pozwala na szereg zabiegów poprawiających wygląd skóry. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa. Warszawa jest przykładem miasta, w którym zostają przeprowadzane takie zabiegi obok innych form, jak botoks.

Mezoterapia igłowa to metoda od długiej historii. Po raz pierwszy techniką tę zastosował francuski lekarz Michael Pistor w 1952 roku. Następnie w kolejnych latach, Pastor wraz ze swoimi uczniami udoskonalał swoją metodę w trakcie leczenia migren i chorób kończyn dolnych. Od lat 60-80 XX wieku zaczęto powszechnie stosować mezoterapię igłową do leczenia chorób skóry 

Obecnie, mezoterapia igłowa jako lifting jest stosowana w terapiach rewitalizujących. Zabiegi realizowane są w gabinetach specjalizujących się w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Warto zaznaczyć, że przyjęta metoda przeprowadzania zabiegu bazująca na podawaniu leczniczych substancji bezpośrednio w głąb skóry, za pomocą niewielkich nakłuć, wpływa na efekty, które są dłuższe w porównaniu z innymi metodami. 

Znalezione obrazy dla zapytania mezoterapia

Na czym polega?

Mezoterapia igłowa to zabieg o charakterze nieinwazyjnym, stosowany przez lekarzy medycyny estetycznej oraz wyspecjalizowanych kosmetologów. Głównym celem przeprowadzania zabiegów mezoterapii jest rewitalizacja i odnowa skóry, a także hamowanie procesów skorych, w przypadkach zabiegów profilaktycznych. 

Metodyka małych mikro nakłuć polega na wykorzystaniu małych urazów skóry jako naturalnej reakcji do stymulacji komórek w skórze. W rezultacie nakłuć następuje poprawa mikrokrążenia. Lokowanie odżywczej substancji bezpośrednio do miejsca wymagającego regeneracji, pozwala na maksymalne jej działanie. Mezoterapia igłowa to rodzaj zabiegu dającego długie efekty poprzez odżywienie, dotlenienie skóry, a także nadające skórze nową elastyczność. 

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej? 

Zabieg ten jest przeprowadzany za pomocą dobranej strzykawki i cienkiej igły, ale i również coraz więcej gabinetów decyzje się na zakup pneumatycznego pistoletu. Na wstępie, lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem dobiera odpowiedni skład preparatu, który ma zostać zaaplikowana na skórę. Na szczęście, pomimo nakłuć, zabieg ten jest bezbolesny, jednakże osoby bojące się minimalnego bólu mogą zastosować przed zabiegiem krem znieczulający. 

W trakcie zabiegu lekarz podaje podskórnie pacjentowi wcześniej odpowiednio dobrany preparat w formie nakłuć o głębokości od 1 do 3,5 mm. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie uwypuklenia lub obrzęki wynikające z nakłuć, lecz nie wpływa to na dalsze funkcjonowanie po zabiegu. Mezoterapia jest techniką, po której nie jest wymagana rekonwalescencja. 

Podsumowanie

Mezoterapia jest jedną z najpopularniejszych metod medycyny estetycznej oferujących długotrwałe efekty. Pomimo stosowania zastrzyków i nakłuć, pacjent po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji.