Umiejętność prawidłowego prezentowania swojej osoby wymaga połączenia trzech elementów w jedną, spójną całość. Ważne jest to co mówisz, jak wyglądasz, a także, jakie sygnały niewerbalne wysyła do rozmówcy Twoje ciało. Wybierając autoprezentacja szkolenie dowiesz się, jak zyskać pełną kontrolę nad kreowaniem swojego wizerunku. W ten sposób, łatwiej zjednasz sobie sympatię innych ludzi, a także zbudujesz ich zaufanie zarówno w życiu biznesowym, jak również prywatnym.

Komunikacja niewerbalna – co zdradza Twój język ciała?

Z pozoru nieistotne gesty to bogate źródło informacji na temat nastawienia i samopoczucia drugiego człowieka. Umiejętne rozczytywanie mowy ciała jest ogromnym atutem po stronie biznesmana, który negocjuje nowy kontrakt lub chce wyczuć intencje swojego kontrahenta. Szkolenia z autoprezentacji bardzo poważnie podchodzą do zagadnienia komunikacji niewerbalnej. I słusznie. Ponad 80% tego, jak odbierają nas inni, jest kreowane właśnie poprzez język ciała.

Co szczególnie istotne, zaawansowane szkolenia medialne skupiają się nie tylko na teorii, ale również na praktyce. Dzięki temu, łatwiej przyswoisz zdobyte informacje oraz sprawdzić nowe umiejętności w praktyce. Świadoma mowa ciała umożliwia podświadome wpływanie na naszych odbiorców, pozwala budować zaufanie, a także stanowi nieodzowny element Twojego wizerunku biznesowego.

Komunikacja werbalna – jak przemawiać do innych?

W świecie biznesu niejednokrotnie musimy wykazać się umiejętnościami retorycznymi. Szkolenia z autoprezentacji uczą nas, jak tworzyć oraz prezentować takie treści, jak chociażby oferta naszej firmy. Rzetelny oraz zwięzły przekaz jest bardzo ważny, aby przyciągnąć zaufanie potencjalnych klientów, pokazać się jako ekspert, a jednocześnie, nie zanudzić słuchaczy. Cennym wsparciem podczas wystąpień publicznych jest także dopracowana prezentacja multimedialna. Zaletą kompleksowych szkoleń jest nacisk położony na wszystkie aspekty wizerunku publicznego.

Co ważne, podczas szkoleń z autoprezentacji przewidziano czas na ćwiczenia praktyczne. W ten sposób, w kontrolowanych warunkach możesz wystąpić publicznie przed innymi uczestnikami oraz przed trenerem. To automatycznie zmniejszy strach przed wystąpieniami publicznymi, a także pozwoli zebrać cenne informacje zwrotne na temat naszych atutów oraz aspektów, które wymagają dopracowania w perspektywie przyszłości.

Wygląd zewnętrzny – rola ubioru w biznesie

Podejście do tego zagadnienia na zasadzie: „elegancki garnitur wystarczy”, to powszechny błąd popełniany przez wielu biznesmenów. Autoprezentacja szkolenie omawia z nami zasady dress codu, czyli zasad doboru ubrań do określonych okoliczności. Przestań się bać nowości i zaufaj trenerowi, który postara się wyodrębnić Twój oryginalny styl. W ubiorze liczy się wszystko: krój, styl, dodatki, a nawet kolorystyka. Stosując przemyślany dress code możesz zbudować spójny wizerunek i uzupełnić nienaganną komunikację werbalną i niewerbalną.