Kawa czy herbata – który z napojów lepiej sprawdzi się w biurze

Jednakowo kawa, jak i herbata mają swoich zagorzałych zwolenników. Który z tych napojów ma lepsze właściwości, jeśli chodzi o pracę w biurze?

Zalety kawy

Co może być lepszego rano niż filiżanka aromatycznej kawy? Zwłaszcza jeśli jest poniedziałek rano i czeka nas dużo pracy. Filiżanka aromatycznej, świeżo palonej kawy z pewnością będzie pierwszą przyjemną rzeczą w biurze. Aromat kawy tworzy przytulny, dobry i wygodny nastrój przebudzenia. Działa tonizująco na absolutnie wszystkie osoby, niezależnie od płci, wieku i doświadczenia życiowego. Kofeina nie tylko zmniejsza stres i blokuje receptory adenozyny – substancji chemicznej, która usypia. Kawa jest naprawdę dobra dla układu nerwowego, ponieważ aktywuje produkcję dopaminy w organizmie, która nazywa się „hormonem przyjemności”. Ponadto kawa może zmniejszać uwalnianie histaminy z komórek, co ma działanie antyalergiczne.

Nie ma „właściwej” kawy. Istnieją dwa główne rodzaje kawy: arabika (do 70% kawy na rynku) i robusta (28%), udział innych odmian (liberica itp.) Jest niewielki. Jednak ponieważ kawa jest napojem opartym na surowcach naturalnego pochodzenia, wpływa na nią wiele czynników: od warunków pogodowych i położenia geograficznego wzrostu jagód po metody przetwarzania i metodę prażenia ziaren. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy odmian, nazw geograficznych i metod przygotowania. Najlepszą kawę do biura dostaniemy na https://advancedfood.pl/kawa, znajdziemy tam kawę zarnistą w opakowaniach po 250 g i 1 kg, kawę speciality nie tylko dla koneserów, jak również markową włoską kawę mieloną Cosmai, czy też kawę w kapsułkach do ekspresów ciśnieniowych, które powszechnie znajdują się w biurach. Mamy z czego wybierać 🙂

spotkanie pracowników przy dobrej kawie

Zalety herbaty

Dla wielu z nas stresujący dzień w pracy nie może się rozpocząć, zanim nie napijemy się świeżej herbaty, aby uzyskać perspektywę. Herbata jest niemal instytucją samą w sobie, a pracownicy biurowi wypijają ponad milion filiżanek rocznie, co czyni ją podstawą większości spiżarni biurowych. Jednak czy herbata to coś więcej niż zwykły dodatek do kofeiny? Czy picie herbaty może przynieść więcej niż tylko ogólne korzyści zdrowotne, które znamy, czyniąc ją lepszym wyborem do napojów biurowych w porównaniu do kawy, która może zwiększyć wydajność pracy, a jednocześnie być zdrowszą alternatywą?

Herbata relaksuje, łagodzi i podnosi nastrój. Wywołuje także czujność, eliminuje letarg i znosi zmęczenie. Nic więc dziwnego, że potrzebujesz je za każdym razem, gdy myślisz, że dryfujesz, lub czujesz, że wkrada się zmęczenie. Długie godziny pracy, zła postawa i stres związany z ukończeniem projektu – wszystko może Cię zmęczyć, zarówno psychicznie, jak i fizycznie, a herbata to idealny sposób na lepsze samopoczucie i wystarczająco dużo energii, aby kontynuować dzień.

Kiedy czujemy się zmęczeni fizycznie lub umysłowo zamgleni, kofeinowa herbata przynosi ulgę. Chociaż wielu pracowników biurowych woli kawę, nie jest to dla ciebie najzdrowsza opcja. Filiżanka zielonej herbaty, a nawet herbatę Darjeeling z dużą ilością przeciwutleniaczy o kojącym, ciepłym smaku może być lepszą alternatywą. Liście zielonej herbaty są naturalnie bogate w przeciwutleniacze – flawonoidy i polifenole, które są znane zarówno ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, jak i zapobiegających chorobom. Z drugiej strony, wysokiej jakości herbata Darjeeling jest świetna dla układu odpornościowego, dzięki czemu jesteś mniej podatny na wszystkie wirusy. Ponadto doskonale nadaje się do zwalczania stresu, a także zmniejsza ryzyko chorób serca, udarów mózgu i uszkodzenia komórek.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *