Metody zwiększenia ochrony telefonu iPhone X

Kupując nowy smartfon iPhone X oczekujemy od niego, że będzie niezawodny i przez wiele lat będzie nam dobrze służył. Niestety podczas codziennego użytkowania iPhone X może pojawić się wiele niebezpieczeństw, które skutecznie mogą skrócić jego żywotność. Które z nich stanowią największe zagrożenie i jak można zwiększyć poziom ochrony telefonu iPhone X?

Nie jest łatwo utrzymać telefon w idealnej sprawności przez wiele lat, ale dzięki zastosowanym wskazówkom będzie można zmniejszyć ryzyko uszkodzenia i przedłużyć jego życie. Jakie metody wzmacniania ochrony są najpopularniejsze?

Ochrona ekranu w postaci szkła hartowanego na ekran iPhone X

Pierwszą linią ochrony jest dodatkowe szkło hartowane, które montowane jest na ekranie urządzenia. Standardowo producent w iPhone X zastosował mniej odporne na uszkodzenia szkło hartowane, które nie jest w stanie dorównać najlepszym szkłom o poziomie twardości sięgającym 9H, dlatego też tuż po zakupie nowego iPhona X musimy dołożyć dodatkowe zabezpieczenie, które wzmocni ochronę ekranu.

W ofercie wielu sklepów internetowych ze szkłami hartowanymi znajdziemy przeróżne produkty, od tych najdroższych dostępnych dla klienta wymagającego, aż po produkty, które odznaczają się niższą jakością, dla osób, które nie potrzebują maksymalnej ochrony, a jedynie podstawową, eliminującą zadrapania nieostrymi przedmiotami.

Jeżeli decydujemy się na zakup szkła hartowanego lepszej jakości, na co musimy zwrócić uwagę, co takiego cechuje szkła lepszej jakości? Przede wszystkim są to szkła przeznaczone dla konkretnego modelu telefonu. Na rynku znajdziemy również szkła uniwersalne, które nigdy nie będą w stanie zapewnić wystarczająco dobrego poziomu ochrony. Szkła dedykowane pod konkretny model, w tym przypadku iPhone X, posiadają lepsze właściwości ochronne, głównie za sprawą doskonałego dopasowania do ekranu urządzenia. Oczywiście szkło jako produkt to tylko jedna strona medalu, aby wykorzystać pełny potencjał szkła, należy również prawidłowo zamontować go na ekranie iPhone X. Tylko wtedy uzyskamy maksymalną ochronę.

iphony X

Z innych wartych uwagi czynników decydujących o tym, czy szkło jest jakościowe czy nie to ilość kleju na powierzchni. Te najlepsze produkty posiadają klej na większej powierzchni co bezpośrednio przekłada się na lepsze przyleganie szkła do ekranu i co za tym idzie na większy poziom ochrony.

Zobacz przykładowe szkła hartowane na telefon iPhone X https://www.movear.pl/pol_m_SKLEP_Ochrona-ekranu_Apple_iPhone-X-Xs-508.html

Warto jeszcze zwrócić uwagę na przeźroczystość i czułość dotyku. Dla wielu użytkowników iPhone X to właśnie te parametry będą dużo ważniejsze od innych. Dobrze jest dokładnie zerknąć na opis i zdjęcia produktu, w razie pytań zawsze można zwrócić się do sprzedawcy o wyjaśnienie newralgicznych kwestii.

Na koniec twardość – w zasadzie ten czynnik powinien być omówiony na samym początku artykuł, aczkolwiek nie napiszemy nic odkrywczego, najlepsze szkło powinno być twarde, w skali Mohsa najlepiej 9H, co oznacza, że szkło może zostać zarysowane tylko przedmiotami o twardości porównywalnej z diamentem.

Szkło hartowane to podstawowa ochrona ekranu telefonu, w kolejnej części poradnika opiszemy dokładniej kwestię wyboru etui na telefon iPhone X.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *