Etui na telefon iPhone X – jak wybrać, które wybrać

W poprzednim wpisie omawialiśmy kwestię wzmocnienia ochrony ekranu iPhone X. W drugiej części poradnika przedstawiamy porady związane z wyborem dobrego etui na telefon iPhone X. Które etui wybrać? Silikonowe, pancerne, ze skóry, a może z materiałów rodem z filmów SF? Z pewnością każdy przyszły użytkownik iPhone X zadawał podobne pytania i chciał uzyskać odpowiedzi.

Etui silikonowe, skórzane, pancerne na iPhone X

Iphone X
Na zdjęciu Apple iPhone X

Czy etui silikonowe będzie dobrym wyborem? Odpowiedź – to zależy. Etui silikonowe przeważnie jest tak skonstruowane, aby ochraniało wyłącznie tylną część telefonu. Dla wielu użytkowników jest to całkowicie wystarczające. Najlepsze etui silikonowe na rynku są w stanie skutecznie chronić urządzenie, nawet w ekstremalnych sytuacjach pomogą zminimalizować skalę uszkodzenia np. wskutek upadku telefonu na podłogę.

Tylna część obudowy bardzo często jest narażona na zadrapania, albowiem telefon często nosimy w kieszeni, a kobiety w torebce, w której to nie rzadko znajdują się ostre przedmioty jak narzędzia do makijażu czy klucze do domu. Każde ostrzejsze narzędzie może zarysować telefon, pomimo że iPhone X standardowo posiada ochronę przed zadrapaniami, ale jest to ochrona niewystarczająca i w starciu z twardszymi przedmiotami na powierzchni obudowy telefonu można zaobserwować ryski. Aby utrzymać telefon w idealnej kondycji warto wyposażyć go już od nowości w dobre stylowe etui silikonowe.

Innym typem etui na telefon jest wariant wykonany ze skóry, w zależności od producenta może to być elegancki ręcznie robiony produkt, który nie tylko świetnie wygląda, ale również skutecznie chroni tylną część obudowy. W przypadku etui ze skóry są produkty wykonane z gustowną klapką, która dodatkowo zabezpiecza ekran telefonu i może również zawierać specjalne wycięcia, aby pomieścić karty kredytowe czy też wizytówki. Etui ze skóry od zawsze kojarzyło się z luksusem, dlatego ten typ etui wybierają zazwyczaj osoby powiązane ściśle z biznesem lub studenci, którzy lubią wzbudzić zazdrość wśród rówieśników.

Najlepsze etui silikonowe i etui ze skóry na telefon Apple iPhone X znajdziesz na https://www.movear.pl/pol_m_SKLEP_Etui-na-smartfona_Etui-na-Apple_iPhone-Xs-X-521.html

Na koniec warto wspomnieć o etui pancernym, które niestety bardzo często pancernym jest tylko z nazwy. Tani plastik, kiepska konstrukcja czynią z takiego etui raczej imitację pancerności, aniżeli faktycznie mega odporne na uszkodzenia etui, które będzie w stanie dużo lepiej chronić telefon niż etui ze skóry czy silikonowe. Etui pancerne z reguły znacząco zwiększa gabaryty telefonu iPhone X, poza tym po jego zamontowaniu telefon wygląda nieelegancko, grubo i w ogóle wielu użytkowników nie korzysta z niego, nie po to kupowali piękny zgrabny telefon, by go nosić w czymś takim 🙂

iphone X
Widok telefonu Apple iPhone X

Na rynku znajdziemy również etui pancerne z prawdziwego zdarzenia, wykonane z najbardziej odpornych materiałów używanych w lotnictwie czy w lotach w kosmos, niestety takie etui na polskim rynku jest praktycznie niedostępne – ze względu na swoją „kosmiczną” cenę, ale warto wiedzieć, że jest coś takiego.

Jeśli decydujemy się na zakup etui, warto od razu uwzględnić fakt, czy będziemy wraz z nim używali szkła hartowanego. Jeśli tak – etui powinno być przystosowane do użycia wraz ze szkłem, dlatego pomyśl o tych kwestiach jeszcze przed zakupem, zarówno szkła, jak i samego etui – muszą do siebie pasować! Połączenie szkła hartowanego i etui stanowi najlepszą formę ochrony telefonu.Komentarze

  1. Polecam etui typu Bumper Case jak ktoś ma wyjazd w góry lub uprawia sporty ekstremalne jak ja lepszej ochrony chyba nie ma.

  2. Mialem etui bumper i nie bylo w stanie ochronic telefonu gdy ten upadl mi na asfalt.
    Wszystkie etui sa slabe gdy telefon zalicza upadek z wiekszej wysokosci na asfalt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *