Tablet przeznaczony dla dziecka – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze

Tablet to urządzenie elektroniczne przeznaczone dla każdego użytkownika niezależnie od wieku. Warto jednak wziąć pod uwagę, że kategoria wiekowa ma tu duże znaczenie ponieważ każdy odbiorca korzystający z tabletu będzie miał inne potrzeby. Jeśli chodzi o dzieci to z pewnością nie mają oni takich potrzeb jak dorośli, jednak warto ich zaznajomić i nauczyć korzystania z tabletu zwłaszcza, że z czasem na pewno będą miały z nim do czynienia.

Cenną wartością jest wpojenie dziecku zdrowego podejścia do korzystania z urządzeń elektronicznych jak właśnie tablet oraz edukacja ich od małego by znały i miały świadomość jak posługiwać się nim w bezpieczny sposób. Mając na myśli naukę od dzieciństwa warto zaznaczyć, że dzieci kilkuletnie nie powinny mieć styczności z urządzeniami elektronicznymi tego typu ze względu na negatywny wpływ w postaci zaburzeń rozwojowych co więcej wpadają w uzależnienia prowadzące do wielu negatywnych zachowań jak np. nadpobudliwość.

Aby uniknąć przykrych konsekwencji oddziaływania tabletu na dziecko warto wprowadzić go w jego życie w odpowiednim czasie nie wcześniej niż gdy dziecko skończy 5 lat. Najrozsądniejszym czasem będzie to wiek szkolny ponieważ dopiero wtedy dziecko staje się rozsądne i może podejść odpowiedzialnie do tego typu gadżetu oraz posłuchać się wskazówek rodziców czy innego opiekuna jeśli chodzi o użytkowanie.

Oprócz rozsądnego korzystania z gadżetu należy jednak mieć też na uwadze, że dziecko nadal w wieku siedmiu czy więcej lat jest dzieckiem i poza korzyściami płynącymi z tabletu jakie będzie czerpać w nauce będzie też wykorzystywać go do celów rozrywkowych jak gry czy oglądanie bajek.  Poszukując zatem odpowiedniego tabletu dla dziecka warto wziąć pod uwagę te wymagania aby kierować się odpowiednimi kryteriami, które będą w praktyce ułatwiały komfortowe korzystanie ze sprzętu.

Na czym warto skupić się przy wyborze tabletu dla dziecka?

Rozmiar wyświetlacza to z pewnością jedna z podstawowych kwestii, której warto poświęcić uwagę bowiem ważne jest aby rozmiar tabletu dziecka, z którego będzie korzystało dziecko musi być dostosowany do jego możliwości, musi być poręczny aby dziecko mogło bez problemu utrzymać go w rączkach. Dzięki temu zapobiegniemy niepotrzebnym problemom w postaci upuszczenia sprzętu przez dziecko. Za optymalny rozmiar dla dziecka przyjmuje się wyświetlacz o przekątnej 8cali. Oczywiście można się pokusić o większy wyświetlacz jednak będzie on z pewnością bardziej odpowiedni dla nastolatków. Przy wyborze rozmiaru warto zwrócić uwagę na matrycę tabletu aby wybrany rodzaj odzwierciedlał w rzeczywisty sposób jasne barwy również w świetle dziennym, dlatego warto postawić na wyświetlacz AMOLED.

Żywotność baterii to równe ważny czynnik, którym warto kierować się przy wyborze gadżetu ponieważ dzięki temu możemy zaopatrzyć naszą pociechę w sprzęt, który będzie energooszczędny oraz wytrzymały pod kątem zużycia zbyt szybkiego baterii. Wiadomym jest, że zarówno oglądanie bajek, granie czy jeszcze inne aktywności na tablecie bardzo szybko wpływają na zużycie baterii dlatego poświęcenie temu uwagi zapobiegnie w przyszłości zbyt częstym wizytom naszego dziecka z prośbą o naładowanie tabletu.

Budowa tabletu wbrew pozorom to bardzo ważne kryterium jakie ma znaczenie podczas gdy w zamiarach mamy umożliwić właśnie dziecku z korzystania z tabletu. Kupując tablet dla dziecka  jako obowiązek należy potraktować kupno obudowy, która w dużej mierze będzie chroniła go przed uszkodzeniem podczas upadku oraz ochronne szkło, które z kolei zabezpieczy wyświetlacz przed pęknięciem. Warto rozważyć również wykupienie dodatkowej gwarancji, która zabezpieczy nas przed właśnie tego typu niechcianymi awariami. Z pewnością jeśli chodzi o trwałość budowy warto wybierać sprawdzone marki a nie nam dotychczas nieznane.

System obsługi tabletu to również ważna kategoria, na którą warto zwrócić uwagę. Z pewnością dla dzieci do obsługi będzie zalecany Android, który będzie bardziej przyjazny i łatwiejszy w obsłudze dla dziecka a także przełoży się na niższą cenę niż wybór tabletu z systemem iOS. Ważne jest, że w obu przypadkach występuje opcja kontroli rodzicielskiej co jest bardzo przydatną funkcją dla rodziców, dzięki której możliwe jest uchronienie dziecka przed wieloma zagrożeniami zarówno z samego korzystania z tabletu jak i przed tymi płynącymi z sieci.

dziecko z tabletem

Poszukując tabletu  odpowiedniego dla dziecka z pewnością napotkamy się na całą gamę modeli dlatego warto wcześniej sprecyzować elementy, na których najbardziej nam zależy i które będą najbardziej odpowiednie dla dziecka. Wiele zależy od wieku dziecka i to czego konkretnie od niego wymagamy.

Jeżeli poszukujemy sprzętu dla dziecka w przedziale 5lat to jednym z godnych polecenia tabletem będzie np. Blow KidsTab 7.2 oparty na Androidzie o przekątnej 7cali z czterordzeniowym procesorem, który bez trudu sprawdzi się przy potrzebach pięciolatka takich jak oglądanie bajek, granie  w gry czy korzystanie z innych rozrywek. Do tego można go zakupić w naprawdę dogodnej cenie  za niewiele ponad 200złotych. Z takim przeznaczeniem również dobrym wyborem będzie LenovoTab E7 przeznaczony typowo dla małych dzieci o bardzo podobnych parametrach technicznych jak wcześniejszy model. Posiada wytrzymałą baterię o pojemności 2750mAh dzięki czemu nie jest konieczne zbyt częste jego ładowanie i bez problemu posłuży dziecku nawet do kilku godzin.

W przypadku dzieci starszych jednym z proponowanych modeli może być Huawei MediaPad T3 10.0 charakteryzujący się większym wyświetlaczem o przekątnej 9,6cala. Posiada również system operacyjny Android oraz procesor Qualcomm Snapdragon 425 z  32GB pamięcią wewnętrzną oraz 2GB pamięci RAM co wpływa na wysoką wydajność sprzętu. Ponadto posiada funkcję chroniącą wzrok przed niebieskim światłem płynącym z wyświetlacza.  Można go zakupić za około 500złotych.

Jeżeli jesteśmy w stanie wydać większą gotówkę na zakup tabletu to również bardzo dobrym modelem będzie Huawei MediaPad M5 10 Lite charakteryzujący się 10calowym wyświetlaczem z rozdzielczością 1920 × 1200 px dzięki czemu pięknie emituje barwy kolorów. Charakteryzuje go płynne działanie aplikacji co jest zasługą ośmiordzeniowego procesora Krin659 o pojemności 4GB pamięci RAM. Dysponuje również pamięcią wewnętrzną 64GB.  Oprócz standardowych cech jakie posiada jak jego wcześniej wymienieni poprzednicy, posiada wyjątkową bardzo przydatną funkcję alarmowania kiedy dziecko trzyma tablet zbyt blisko oczu. Dzięki tej funkcji rodzice pomimo droższej ceny bo ok 1200zł bardzo często decydują się na zakup tego modelu tabletu dla swoich dzieci aby odpowiednio dbać o ich wzrok.

Artykuł autorstwa pracowników serwisu laptopów i drukarek Optima MD z Częstochowy. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na ich stronie firmowej w sekcji blogowej.Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *