Jak wybrać smartfon w 2020 roku – Bateria i ładowanie (część 1)

Zamieszasz kupić smartfon w 2019 roku? Świetnie! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się o ważnych kwestiach związanych z wyborem odpowiedniego dla siebie smartfona.

Jakie cechy powinien posiadać tani smartfon, a jakie droższy? Który z nich warto wybrać i czy jest sens dobierać trochę pieniędzy i kupić coś lepszego. Na te pytania nie jest łatwo odpowiedzieć, ale postaramy się doradzić!

Pojemność baterii i ładowanie

Dla wielu z nas długi czas pracy na baterii jest kluczowy, nic więc dziwnego, że pierwsza w kolejności stoi pojemność baterii. Jeśli decydujesz się na smartfona, bez względu na jego cenę, patrz na pojemność dopiero później na resztę. Oczywiście jeśli nie zależy ci na długim czasie pracy na baterii możesz zignorować pierwszy punkt i przejść do kolejnego, jeśli jednak zależy ci na tym aspekcie wybieraj mądrze! Uznaje się, że pojemności od 4000 mAh w górę zapewniają wystarczająco dużo energii, aby komfortowo przez dłuższy czas pracować na smartfonie. Im więcej amperogodzin tym lepiej!

Na co jeszcze musisz zerknąć przed zakupem smartfona? Właśnie na ładowanie! W telefonach między 800-1000 złotych coraz częściej można spotkać funkcje w postaci szybkiego ładowania. Dzięki temu smartfon już po 5 minutach ładowania będzie zapewniał nawet 2h rozmów telefonicznych, jest to bardzo ważne dla wielu osób. Warto jednak dodać, że aby szybkie ładowanie było możliwe do zrealizowania, zarówno telefon, jak i kabel oraz ładowarka muszą wspierać funkcję Quick Charge. Niestety nie wszyscy producenci zapewniają wraz z zestawem odpowiednią ładowarkę bądź kabel. Miej to na uwadze i czytaj dokładnie opisy produktów, jeśli masz wątpliwości, uwagi, pytania – kieruj je w stronę sprzedawców, warto zrobić to przed zakupem, aby później nie reklamować towaru.

apple ladowanie

Co ciekawsze w tych najdroższych smartfonach wcale nie znajdziemy wydajniejszych baterii, wręcz przeciwnie. Smartfony z górnej półki przeważnie wyposażone są w bardzo wydajne podzespoły, szybki procesor CPU, doskonały moduł GPU. W przypadku intensywnego używania smartfona % baterii będzie topnieć w oczach. Dlatego nie podczas dokonywania wyboru istotna jest rozwaga i zerknięcie również na inne parametry np. fakt, czy mamy do czynienia z energooszczędnym procesorem i jakiej klasy jest to procesor. Warto w sieci poczytać recenzje procesora i jednostki GPU – jeszcze przed zakupem smartfona.

W drugiej części poradnika omówimy kolejne zagadnienia związane z wyborem smartfona. Zapraszamy do czytania!Komentarze

  1. Który smartfon ma najpojemniejszą baterie ? Polecacie Samsung Galaxy Note 9 ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *