Jak urządzić domowe kino – wybieramy meble pod telewizor

Oglądanie filmu w kinie jest bardziej ekscytujące niż oglądanie telewizji w domu: ekran i dźwięk pozwalają zanurzyć się w atmosferze fabuły. Jednak często jest to po prostu niemożliwe lub problematyczne, więc najlepszym wyjściem jest kino domowe.

Tworzenie kina domowego w domu

Obecność kina w układzie domu lepiej uwzględnić na etapie budowy, ponieważ sprzęt jest podłączony do sieci, a elementy są ze sobą połączone. Jeśli dom lub mieszkanie będzie remontowane, na etapie planowania należy przeznaczyć specjalne miejsce lub oddzielne pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie zostało już wyremontowane, rozwiązaniem są bezprzewodowe kanały kablowe. Przewody zamontowane w ścianie lub ukryte w pudełku będą wyglądać znacznie bardziej estetycznie. Aby wyciszyć dźwięk, zaleca się zamontowanie w ścianie materiału wygłuszającego, a na podłodze ułożenie specjalnej wykładziny. Jeśli planujesz korzystać z projektora, a nie telewizora, wyznaczane jest dla niego odpowiednie miejsce, obliczana jest odległość od ekranu do projektora, odpowiedni kąt i wygoda widowni. Na kino domowe nadaje się salon lub inny pokój o wymiarach 6 x 4 m. Warto pomyśleć o oświetleniu, przekształceniu mebli, które można ustawić do przyjmowania gości i oglądania filmów.

Niezbędne meble

Idealnym „postumentem” dla telewizora jest specjalny stojak telewizyjny – stylowy, kompaktowy, niezawodny. Obecnie istnieje wiele rodzajów tych mebli – sklepy są pełne modeli prostokątnych, kanciastych, zintegrowanych ze ścianą; konstrukcje ze szkła, metalu, drewna, płyty wiórowej. Aby nie pomylić się z całą tą oszałamiającą różnorodnością, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać stojak telewizyjny na podstawie niuansów wnętrza pomieszczenia i wielkości urządzenia elektronicznego. Stolik RTV w zasadzie można wybrać w dowolnym rozmiarze – nie wymaga to ścisłego dopasowania do wielkości sprzętu. Niemniej jednak będzie znacznie bardziej niezawodny i estetyczny, jeśli meble będą odpowiadały wymiarom telewizora lub większym. W dużych pomieszczeniach wszystkie przedmioty wydają się mniejsze, więc będąc w sklepie, nie spiesz się z wyborem i przed zakupem wymierz dokładnie wielkość telewizora.

domowe kino

Przed zakupem upewnij się, jakie obciążenie może wytrzymać szafka którą kupujesz. W końcu nawet niewielkie przeciążenie może spowodować awarię mebli, a w rezultacie – uszkodzenie drogiego sprzętu. Zaleca się wybieranie szaf, które są w stanie utrzymać znacznie większy ciężar niż telewizor z całym powiązanym wyposażeniem. Margines bezpieczeństwa mebli jest szczególnie potrzebny w domach, w których przebywają dzieci. Projekt cokołu jest równie ważny, jak jego wielkość i ogólna „wytrzymałość”. Półki i szuflady są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Zastanów się, ile dysków i innych urządzeń zamierzasz tam umieścić? Ile „przegródek” jest do tego potrzebnych? Spójrz na zdjęcie stojaków telewizyjnych w Internecie – pomoże ci to podjąć właściwą decyzję. Dziś w sprzedaży można znaleźć szafki rtv ze szkła, metalu, naturalnego drewna itp. Dzięki różnorodności materiałów meble te mogą stanowić zarówno naturalną i niepozorną kontynuację wnętrza, jak i jasną stylową „wyspę” w pomieszczeniu. Wybierając optymalny model, wsłuchaj się w swoje poczucie piękna, nie zapominając o zdrowym rozsądku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *