Projekcje z komórki – kieszonkowe projektory, dzięki którym wyświetlimy obraz z telefonu

Projektory to niezwykle przydatne urządzenia dzięki, którym możliwe jest wyświetlenie obrazu bądź treści jaką chcemy przekazać na większej powierzchni w taki sposób aby widoczny był on również dla oglądających widzów.

Dotychczas mogliśmy spotykać się z tym urządzeniem w szkołach podczas  oglądania prezentacji przedstawianej przez nauczycieli bądź podczas wykładów profesorskich na studiach, może nawet sami mieliśmy za zadanie wykonać prezentacje, którą później  referowaliśmy na zajęciach. Aby jednak to było możliwe niezbędny jest do tego projektor, który wymaga wcześniejszego połączenia za pomocą kabla z telefonem, laptopem bądź innym urządzeniem elektronicznym. W obecnej dobie technologii urządzenia elektroniczne są poddawane stałym modyfikacją oraz poprawką umożliwiającym ich ciągłe udoskonalanie – w związku z tym na rynku pojawiły się tak zwane pico projektory, zakwalifikowane do urządzeń kieszonkowych ze względu  na ich wielkość jakże wygodną w  częstym przemieszczaniu się ponieważ można je schować zarówno do kieszeni jak i do torebki, niezależnie od kierunku podróży można je ze sobą zabrać a obraz wyświetlić ze smartfona. Prawda, że proste?

Wśród kieszonkowych projektorów należy wyróżnić jeden z nich jakim jest Asus S1, który jest naprawdę mało pokaźnych rozmiarów bowiem jego wymiary to ok. 11 x 10 x 3 cm co za tym idzie waga jest równie niewielka i wynosi niecałe 2kg zatem nie jest to urządzenie, które stanowiło by dla nas ciężar podczas przemieszczania się. S1 posiada matryce DLP dlatego jego lampa jest wytrwała w użytkowaniu, bowiem potrafi działać nawet do 30 tysięcy godzin. Obraz wyświetlany za jego mocą jest prezentowany w rozdzielczości WVGA wynoszącej 854×480 pikseli gdzie przekątna może wynosić nawet do 100cali, jasność światła – 200ANSI Lumenów. Posiada w swojej budowie również głośniki stereo nasileniu mocy 2×1. W swoich opcjach posiada możliwość podłączenia za pomocą wejścia HDMI, USB. Cena w jakiej można go kupić to koszt ok. 1200 złotych.

Reprezentantem firmy LG został projektor LG Mini Beam PH550, pomimo iż jest on mini to jednak jest on większym modelem niż większość projektorów kieszonkowych, bowiem jego wymiary to ok 17x11x4cm  a waga wynosi z kolei około ponad pół kilogram. Oprócz wielkością i wagą różni się od pozostałych pico projektorów również zakasującymi preferencjami jak na tak małe urządzenie jakie oferuje użytkownikom, wyróżnia się ono między innymi nietypową jasnością jaką posiada -ponad 550Ansi Lumenów, obraz o przekątnej nawet do 100cali o rozdzielczości HD w postaci 1280 x 720 pikseli. Proporcja między najciemniejszym a najjaśniejszym punktem wynosi w przypadku LG 100000:1. Ponadto posiada głośniki stereo o mocy 2 x 2 W. Wyróżnia się również posiadanym akumulatorem który jest w stanie działać nawet do 2,5h, natomiast lampa zamontowana  w projektorze podobnie jak poprzednik jest w stanie działać nawet do 30000 h pracy. LG Mini Beam PH 550 ma wejście  HDMI, D- Sub, USB. Koszt jak na ilość posiadanych dodatkowo opcji nie jest nadmiernie wygórowana, można go kupić już za 1600 zł.

sala projekcyjna w domu

Pico projektory zwane kieszonkowymi to świetne urządzenie do wyświetlania obrazu w przypadku częstych podróży, wakacji bądź zajęć szkoleniowych gdzie stale jesteśmy w ruchu przemieszczając się co wpływa również na komfort przechowywania oraz bezproblemowego przetransportowania urządzenia. To również świetne rozwiązanie aby zająć uwagę swoich dzieci podczas podróży lub w przypadku brzydkiej pogody podczas wyjazdowego weekendu, Niemniej jednak do użytkowania stacjonarnego lub zawodowego najbardziej polecane są  standardowe projektory o lepszej jakości obrazu.

Więcej informacji o projektorach multimedialnych znajdziesz na www.optima-md.com.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *