Modne biurka komputerowe

Prawdziwego stołu komputerowego nie można zastąpić innym. Jego konstrukcja zasadniczo różni się od projektu zwykłego biurka czy stołu w jadalni. Stolik komputerowy jest dostosowany do komputera, wszystkich urządzeń peryferyjnych i sprzętu biurowego, tak wygodnie, jak to możliwe.

Standardowy i niestandardowy

Biurko pod komputer stacjonarny i drukarkę

Obecnie większość gotowych stołów komputerowych ma szerokość około 70-80 cm Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami monitor powinien znajdować się na wyciągnięcie ręki. Jeśli monitor jest nowoczesny (płaski), ta szerokość jest wystarczająca. Jednak w przypadku monitorów w starym stylu wyposażonych w lampę elektroniczną potrzebujesz szerszego stołu. Środek ekranu, niezależnie od rodzaju monitora, powinien zawsze znajdować się na wysokości oczu. Nawiasem mówiąc, istnieją modele stołów komputerowych, w których można regulować wysokość blatu. Może to być bardzo przydatne, jeśli ktoś inny pracuje na komputerze. Chociaż w tym przypadku może pomóc stojak na monitor, który można regulować zarówno pod względem wysokości, jak i kąta. Z reguły wysokość takiego stojaka wynosi około 15 cm. Półka na klawiaturę (standardowo) powinna znajdować się poniżej blatu o co najmniej 8 cm, ale nie mniej niż 12 cm: dłonie męczą się nie tylko po podniesieniu, ale także po opuszczeniu.

Nowoczesna konstrukcja

Biurko komputerowe z szufladami

W nowoczesnych stołach komputerowych pod blatem znajduje się nisza dla jednostki systemowej – tam jest chroniona przed przypadkowym wstrząsem. Są producenci, którzy starają się chronić go „bardziej niezawodnie”, dlatego wymyślają wszelkiego rodzaju drzwi, markizy, kraty itp. Nie chodzi nawet o to, że zwiększa to koszt stołu komputerowego jako produktu: sekcja na jednostkę systemową musi być dostępna, aby w każdej chwili można było otworzyć dysk czy włożyć czytnik kart. Ponadto, planując zakup biurka komputerowego, warto sprawdzić jak rozwiązana jest wentylacja jednostki systemowej.

Komputer to urządzenie wielofunkcyjne, które z czasem „rośnie” wraz z wieloma dodatkowymi urządzeniami i sprzętem biurowym. Jednocześnie każdy użytkownik nabywa dokładnie ten sam sprzęt i dokładnie te urządzenia, które mu najbardziej odpowiadają. Jednak wszystkie z nich potrzebują nie tylko miejsca, ale półek, stojaków, nisz, szafek, sekcji itp. Producenci znaleźli wyjście, dzieląc stoliki na model główny i dodatkowy, gdzie „głównym” jest sam stół, który można „wykończyć” za pomocą różnych wygodnych elementów. Takie „dodatki” można kupić w każdym sklepie, w którym sprzedaje się komputery.

Wykonanie

Jak większość nowoczesnych mebli, stoły komputerowe wykonane są z płyty wiórowej, płyty pilśniowej, płyty MDF, drewna różnych gatunków, metalu i tworzywa sztucznego. Najpopularniejszym materiałem jest płyta wiórowa laminowana lub fornirowana. Jest to materiał sprawdzony w czasie, którego zaletą jest zawsze jego niski koszt, zdolność do symulacji szerokiej gamy materiałów naturalnych i sztucznych, trwałość (z zastrzeżeniem podstawowych zasad działania). Określenie jakości materiału jest dość proste. Po pierwsze, pokrycie płyty wiórowej, płyty pilśniowej, MDF powinno być bez uszkodzeń, prawie idealne. Należy pamiętać, że w tym przypadku nie ma drobiazgów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *