Jak drukować bezpiecznie i ekonomicznie w firmie

Większość firm na przestrzeni lat stara się wdrażać coraz to nowsze rozwiązania związane z zarządzaniem w firmie nie tylko zasobami ludzkimi, ale również zasobami technicznymi czy ekonomicznymi związanymi z kosztami utrzymania firmy. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań dotyczących oszczędności pozwala każdej firmie zyskać minimum 10% budżetu dodatkowych środków. Czym większe oszczędności, tym większe zyski. Jednak nie zawsze się da oszczędzać na wszystkim! Jeśli chodzi o zasoby ludzkie, odpowiednia ilość pracowników jest bardzo ważna. Zwalnianie części, żeby zaoszczędzić może przełożyć się na rozwój firmy (zostaną najlepsi z najlepszych), jak i pogorszyć jej całe działanie (np. przepracowanie, brak należytego zastępstwa w przypadku choroby jednego z pracowników). Trudno też oszczędzać , nie używając energii, która jest niezbędna do pracy. Co więc można zrobić żeby zredukować koszty?

Drukowanie pod kontrolą

Najczęściej warto zastanowić się, jak zminimalizować koszty związane z samym funkcjonowaniem biura, czyli związane z materiałami eksploatacyjnymi czy urządzeniami biurowymi. Przede wszystkim trzeba przeanalizować czy i w jakiś sposób są używane urządzenia biurowe i na przykład ograniczyć korzystanie z usług zewnętrznych. Usługi takich firm zewnętrznych są często o wiele droższe i nie warto tracić na nie budżetu firmy.

O wiele praktyczniejszym rozwiązaniem jest jednorazowa inwestycja w sprzęt biurowy, drukujący czy transmisyjny. Jest to jednorazowy koszt, czasem można też zainwestować w sprzęt używany, choć zawsze jest ryzyko szybszego uszkodzenia sprzętu przy wysokiej eksploatacji.

Ogólnie najlepszym rozwiązaniem wydaje się kupno dobrego urządzenia wielofunkcyjnego lub kilku drukarko-kopiarek, o ile mówimy tutaj o większej firmie. Warto też zainwestować w sprzęt sprawdzonego producenta, który cieszy się ogólnym uznaniem na rynku. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup takich urządzeń, warto przestrzegać kilku ważnych zasad, dzięki którym nasze drukowanie będzie bezpieczne i ekonomiczne. Warto więc…

  1. Używać zamienników dobrej jakości np. ze sklepu Artjet lub oryginalnych tonerów, tuszy, bębnów,
  2. Serwisować sprzęt,
  3. Oszczędzać papier drukując np. na obu stronach (duplex),
  4. Zainwestować w profesjonalny sprzęt drukujący (gdzie również koszty eksploatacji będą niskie).

Podsumowanie

Po pierwsze używamy wyłącznie części bardzo dobrej jakości, posiadających wszelkie niezbędne certyfikaty jakości. Jeśli nie są to części oryginalne od bezpośrednich dostawców sprzętu, sprawdzamy dystrybutorów w Internecie, czy są to renomowani producenci, a ich produkty są najwyższej jakości. Dokładnie też wybieramy materiały eksploatacyjne dedykowane wyłącznie do naszego typu i modelu drukarki. Każdy taki produkt powinien być oryginalnie zapakowany w folię chroniącą przed wyschnięciem. Każdy zakupiony sprzęt powinien być odpowiednio serwisowany, i przechodzić regularne przeglądy. Niektóre drukarki wymagają co jakiś czas czyszczenia części wewnętrznych, żeby zapobiegać gromadzeniu się kurzu i zatykaniu ważnych dla pracy elementów. Dobrym przykładem oszczędności jest maksymalne wykorzystywanie papieru czyli drukowanie po jego obu stronach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *